Główna amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase może wprowadzić swoje akcje na giełdę w tym roku lub na początku przyszłego roku, podał Reuters, powołując się na „trzy osoby zaznajomione ze sprawą“.

Firma była już w rozmowach z bankami inwestycyjnymi i firmami prawniczymi, raport powiedział, dodając, że Coinbase rozważa wejście na giełdę poprzez bezpośrednie notowania. W tym przypadku, spółka nie sprzedaje nowych akcji, jak to robi w pierwszej ofercie publicznej (IPO). Ponadto, istniejący inwestorzy nie są związani ograniczeniami co do terminu, w którym mogą zbyć swoje udziały po debiucie na rynku.

Reuters powiedział, że notowanie na giełdzie wymagałoby błogosławieństwa Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, dodając, że „stanowiłoby ono przełomowe zwycięstwo zwolenników kryptokurandyzmu walczących o poparcie dla głównego nurtu“.

Według Reutersa, Coinbase i SEC odmówiły komentarzy.

Jak poinformowano w maju, Coinbase, wraz z inną amerykańską giełdą kryptograficzną, Gemini, stał się pierwszym klientem kryptograficznym dużego banku inwestycyjnego JPMorgan Chase. Wówczas, Kelvin Koh, współzałożyciel i partner w Spartan Capital, wyraził opinię, że bank wykonał ten ruch „w celu pozycjonowania swojego IB [bankowości inwestycyjnej] dla IPO Coinbase i Gemini w niezbyt odległej przyszłości“.

W 2018 r. wartość Coinbase została wyceniona na 8 mld USD w wyniku przeprowadzenia mega rundy finansowania.

Teraz firma twierdzi, że ma ponad 35 milionów użytkowników na całym świecie.

W międzyczasie, Changpeng Zhao, dyrektor generalny innej dużej giełdy kryptograficznej, Binance, pogratulował Coinbase, ponieważ jest to „pchnięcie / utorowanie drogi dla innych firm kryptograficznych“.

Prezes Bitcoin Revolution  powiedział, że Binance nie planuje IPO: „Planujemy większą decentralizację.“

Categories: Konsolidierung

Comments are Closed on this Post